Köprü Mesnetleri

Elastomerik mesnetler (neopren mesnetler) su geçirmez kauçuklardan üretilip, üst yapıdan gelen yükleri frekanslarına uygun bir şekilde köprü ayaklarına aktarır. Bu yüklerin aktarımını yapabilmek için çoğu zaman içerlerinde çelik takviye kullanılır ( çelik takviyeli elastomer mesnet ). Çelik takviyeler kauçuğa, sıcak vulkanizasyon (presleme) işlemi sırasında özel bir yapıştırıcı formülasyonu ile yüksek ısı ve yüksek basınç altında lamine edilir ve korozyona karşı uzun ömürlü bir ortaya çıkar.

Elastomer mesnetler AASTHO , DIN , EN VE TSE şartnameleri doğrultusunda NR (naturel rubber) veya CR (chloroprene) kauçuktan üretimi yapılır.

Yapsan Kauçuk olarak bünyemizdeki uzman mühendislerimiz ışığında, projenizdeki gereklilikler ve  talepleriniz doğrultusunda dairesel, dikdörtgen, çelik takviyeli, çelik takviyesiz, kayar mesnet veya sabit mesnet dizaynı yapıp, üretimini gerçekleştirebiliriz.

Ayrıca Yapsan Kauçuk olarak üretimini yapmış olduğu köprü mesnetlerinde, şartnamelerin öngörmüş olduğu mikro ve makro testleri taahhüt ve garanti etmekteyiz


Bu ürün için teklif isteyin